Na internet unikli MILIARDY e-mailov a hesiel!

Ďalšie články

Vysokovýkonná tlač EcoTank L15150

Tlačte, kopírujte a faxujte vo formáte A3+ s týmto rýchlym zariadením EcoTank s mnohými funkciami. Ponúka nízke náklady na stranu, kapacitu zásobníka na 550 listov a ADF (automatický podávač listov) na 50 listov.

Čítaj viac »

Zmeňte si heslá! Na internet unikli MILIARDY e-mailov a hesiel. Sú medzi nimi aj vaše?

Pokiaľ máte ku každému kontu na internete priradené iné heslo, nemusíte sa ničoho obávať. V opačnom prípade ale máte problém!

Ak patríte k tým, ktorí si zadávajú podobné alebo rovnaké heslá na viacero účtov, mali by ste zbystriť pozornosť. Na internet podľa BGR (Boy Genius Report) uniklo 3,2 miliardy e-mailových adries aj s ich heslami. Informáciu priniesol portál TECHBOX.

Zmeňte si heslá!

Pokiaľ máte všade iné heslá, ste, jednoducho povedané, „v suchu“. V opačnom prípade ale máte problém. Prečo? „Pretože 3,2 miliardy e-mailov a hesiel nie je úplne nových. Ide o kombináciu všetkých možných únikov za posledné roky, ktoré hacekri dali dokopy,“ vysvetľuje TECHBOX s tým, že „e-mailové adresy a heslá patria do únikov jednotlivých služieb, cez ktoré sa do nich prihlasujeme. Napríklad úniky dát z Netflixu, LinkedInu a podobných služieb niekto skombinoval a vytvoril obriu databázu.“

Ak teda používate rovnaké heslo alebo jeho kombináciu na viacero účtov, hackeri sa ľahko nabúrajú napríklad do vášho e-mailového konta a vo vašom mene budú môcť odosielať spamy či podvodné maily. Môžu sa dokonca dostať aj k veľmi citlivým osobným údajom, upozorňuje TECHBOX.

Ak účty heslujete vyššie popísaným spôsobom, mali by ste si heslá okamžite zmeniť. A robiť by ste to mali pravidelne, prípadne sa poistiť dvojfázovým overením.